Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Linki

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Linki

Bazy danych klimatycznych

The British Atmospheric Data Centre (BADC)
 
Dane z przeszło stu eksperymentów i programów badawczych. Większość dostępna dla zarejestrowanych użytkowników, jednak sporo interesujących danych jest osiagalne publicznie - m.in. Climatology Interdisciplinary Data Collection (CIDC), Cospar International Reference Atmosphere (CIRA), Earth Radiation Budget Experiment (ERBE), Greenhouse Effect Detection Experiment (GEDEX), International Satellite Cloud Climatology Project (ISCCP).           
 
 
 
Dundee Satellite Receiving Station (DSRS)
 
Stacja odbioru zdjęć satelitarnych szkockiego uniwersytetu w Dundee. Dostępne są aktualne zdjęcia satelitarne z satelitów Meteosat, GOES-W i GOES-E, GMS i InSat (tylko dla okresu około jednego miesiąca wstecz, w różnych interwałach czasowych dla każdego satelity). Wymagana jest bezpłatna rejestracja użytkownika. Poprzez serwis można również zamawiać dane z satelitów meteorologicznych i satelitów do badań atmosfery: NOAA, SeaStar, Terra i Aqua.         
 
 
 
Global Change Master Directory (GCMD)
 
Zbiór danych, projektów i programów zajmujących się badaniem zmian środowiska ziemskiego. Sporo uwagi poświęcone jest atmosferze, klimatowi, paleoklimatowi, oceanom i kriosferze. Strony podzielone są tematycznie i ostatecznie prowadzą do projektów, organizacji, uczelni zajmującej się pozyskaniem i dystrybucją danych z danego zakresu. Szczegółowe informacje o danych atmosferycznych są tutaj.          
 
 
 
European Database for UV Climatology and Evaluation (EDUCE)
 
Baza danych UV dla obszaru Europy. Zawiera ponad 2 miliony widm spektralnych z przeszło 30 europejskich stacji, w tym z polskiego obserwatorium w Belsku. Dostęp do danych wymaga listownej rejestracji, której szczegóły są opisane na stronach www. Na stronie można znaleźć również wiele odnośników do baz danych o UV i ozonie.