Światowe Forum Miejskie

W dniu 27 czerwca 2022 jeden z zespołów badawczych HES GEO "Social processes and urban resilience" współorganizował sesję posterową na Światowym Forum Miejskim (World Urban Forum) w Katowicach.

Światowe Forum Miejskie (WUF) to największe i najważniejsze wydarzenie na świecie poświęcone rozwojowi miast współorganizowane przez UN Habitat, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i miasto Katowice. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Dziekana Wydziału Geografii i Geologii UJ. Sesja posterowa dotyczyła tematyki Green Cities i była jednym z bloków wydarzeń realizowanych w ramach tzw. ścieżki europejskiej (European Track of WUF 11, Transforming European Cities for a Better Europe, for a Better World).

Dr hab. Dorota Matuszko, prof UJ i dr hab. Katarzyna Piotrowicz, prof. UJ przedstawiły w trakcie Światowego Forum Miejskiego poster "Dlaczego Kraków powinien być miastem zielonym?".