Jaka jest dzisiaj pogoda? A jaka była 231 lat temu? A w międzyczasie?

Odpowiedzi na te i inne pytania można było uzyskać podczas zwiedzania Stacji Naukowej Zakładu Klimatologii IGiGP UJ. O historii pomiarów i aktualnej pracy Stacji opowiedzieli obserwatorzy: dr Paweł Krzaklewski i Sebastian Wypych.
więcej o Jaka jest dzisiaj pogoda? A jaka była 231 lat temu? A w międzyczasie?
Lekcja o klimacie miasta w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie

W dniu 1 lutego na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie dr Agnieszka Sulikowska przeprowadziła lekcją o ocieplającym się klimacie Krakowa.
więcej o Lekcja o klimacie miasta w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie
Obrony doktorskie pod koniec 2023 roku

W październiku i listopadzie 2023 roku w Zakładzie Klimatologii UJ obroniono trzy prace doktorskie. Rozprawy te miały zróżnicowana tematykę – wpisywały się przede wszystkim w zakres meteorologii synoptycznej i klimatologii kompleksowej.
więcej o Obrony doktorskie pod koniec 2023 roku
Naukowcy w szkołach – z wizytą w krakowskich liceach

W październiku 2023 r. dr Agnieszka Sulikowska przeprowadziła lekcje z młodzieżą w trzech krakowskich liceach. Zajęcia te były związane z realizacją modułu "Naukowcy w szkołach" w ramach projektu Małopolska noc Naukowców.
więcej o Naukowcy w szkołach – z wizytą w krakowskich liceach
XL Ogólnopolski Zjazd Agrometeorologów i Klimatologów

W pierwszej połowie października we Wrocławiu-Pawłowicach odbył się XL Ogólnopolski Zjazd Agrometeorologów i Klimatologów w którym udział wzięły dr hab. Anita Bokwa, prof. Uj oraz dr Agnieszka Sulikowska.
więcej o XL Ogólnopolski Zjazd Agrometeorologów i Klimatologów