Naukowcy w szkołach – z wizytą w krakowskich liceach

W październiku 2023 r. dr Agnieszka Sulikowska przeprowadziła lekcje z młodzieżą w trzech krakowskich liceach. Zajęcia te były związane z realizacją modułu "Naukowcy w szkołach" w ramach projektu Małopolska noc Naukowców.

Lekcje odbyły się w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida oraz Liceum Ogólnokształcącym nr XVI im. K.K. Baczyńskiego w Krakowie. Zajęcia były okazją do dyskusji na następujące tematy: „A skąd wiemy, że klimat się zmienia?”, „Pogoda – wróg czy sprzymierzeniec?” oraz „Miasto gąbka – do wytarcia zamian klimatu”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w praktycznej części zajęć i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat źródeł wiedzy o klimacie i jego zmianach, ekstremalnych zdarzeń pogodowych czy też klimatu miasta. Wspólnie zastanowiliśmy się nad możliwościami adaptacji do zmieniających się warunków klimatycznych.