Od połowy sierpnia 2023 przed Pawilonem Wyspiańskiego na pl. Wszystkich Świętych w Krakowie można oglądać wystawę plenerową pt. „Sorry, taki mamy klimat” – #bzdury o zmianach klimatu w Krakowie. W przygotowaniu wystawy pod względem merytorycznym brała udział dr hab. prof. UJ Dorota Matuszko.
więcej o Wystawa plenerowa pt. „Sorry, taki mamy klimat” – #bzdury o zmianach klimatu w Krakowie
Wykład i warsztaty chmurowe

Dr hab. Dorota Matuszko prof. UJ wygłosiła wykład pt. "Podnieś głowę do góry i obserwuj chmury" oraz przeprowadziła warsztaty chmurkowo-plastyczne dla dzieci podczas Festiwalu Literackiego "Patrząc na wschód" w Budzie Ruskiej.
więcej o Wykład i warsztaty chmurowe
Staż w Czech Globe

W dniach 7-10 sierpnia 2023 dr hab. Agnieszka Wypych, prof. UJ oraz dr Agnieszka Sulikowska odbyły krótki staż w Global Change Research Institute of the Czech Academy of Sciences.
więcej o Staż w Czech Globe
Projekt NCN – OPUS 24+LAP

Grant na projekt pt. Cyrkulacja atmosferyczna i związane z nią ekstrema pogodowe w Europie Środkowej oraz ich reprezentacja w modelach klimatycznych (ACECE).
więcej o Projekt NCN – OPUS 24+LAP
Wywiad naszej doktorantki

Mgr Zuzanna Babicka, doktorantka w naszym Zakładzie pracująca na stanowisku synoptyka w Krakowskim Biurze Prognoz, udzieliła wywiadu dla Gazety Krakowskiej na temat pracy synoptyka.
więcej o Wywiad naszej doktorantki