Dlaczego aktywiści klimatyczni atakują dzieła sztuki?

29 listopada 2022 r. dr hab. Dorota Matuszko, prof. UJ wzięła udział w debacie "Sztuka przetrwania. Dlaczego aktywiści klimatyczni wchodzą do muzeów?" W ramach spotkania wygłosiła również wykład „Zmiany klimatu Krakowa w aspekcie globalnego ocieplenia”.
więcej o Dlaczego aktywiści klimatyczni atakują dzieła sztuki?
Taki mamy klimat? "Wielki test wiedzy o klimacie"

dr hab.Dorota Matuszko, prof. UJ z Zakładu Klimatologii IGiGP UJ przeprowadziła wykład "Współczesne ocieplenie. Antropocen" dla około 100 licealistów w ramach "Wielkiego testu wiedzy o klimacie" – wydarzenia organizowanego wspólnie przez "Gazetę Wyborczą" i Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Taki mamy klimat? "Wielki test wiedzy o klimacie"
Centrum Doskonałości

1 listopada 2022 r. działalność rozpoczęło Centrum Doskonałości, którego ustanowienie było jednym z celów trwającego nadal projektu HES-GEO, realizowanego w ramach programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 dla badań i innowacji.
więcej o Centrum Doskonałości
Zarys fizyki chmur

W Wydawnictwie Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazała się książka pt. „Zarys fizyki chmur”, której redaktorem naukowym wydania polskiego jest dr hab. Dorota Matuszko, prof. UJ z Zakładu Klimatologii IGiGP UJ.
więcej o Zarys fizyki chmur
Służby Hydrometeorologiczne Sił Zbrojnych RP

W październiku 2022 r. dr hab. Dorota Matuszko prof. UJ z Zakładu Klimatologii IGiGP UJ zorganizowała spotkanie z mjr Wojciechem Czarneckim z Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej Sił Zbrojnych RP.
więcej o Służby Hydrometeorologiczne Sił Zbrojnych RP